Portfel

Kupujemy portfel dla eleganckiego mężczyzny

Wysokiej klasy galanteria skórzana to przedmioty o szczególnej wartości, kojarzone z prestiżem, dobrym smakiem i stylem. Torby, teczki, rękawiczki, paski i portfele – osoby ceniące jakość wiedzą, że warto inwestować w te akcesoria ze względu na ich trwałość i piękny wygląd.

Portfel na prezent lub na własny użytek – wybierz najlepszy

Spośród różnorodnych skórzanych dodatków do najbardziej praktycznych i najintensywniej eksploatowanych należy portfel – przedmiot codziennego użytku, a zarazem detal wiele mówiący o naszym stylu. Łącząc w sobie cechy użytkowe i prestiżowe, często jest wybierany na elegancki podarunek dla szczególnie szanowanych osób. Niezależnie jednak od tego, czy kupujecie portfel na prezent, czy dla siebie samych, wybierajcie taki, który posłuży wiele lat, stanowiąc stylowe dopełnienie wizerunku użytkownika.
Na początek warto uświadomić sobie, jakiego portfela nie kupować, zwłaszcza jeśli ma to być portfel na prezent. Oczywiście omijamy szerokim łukiem portfele sportowe, wykonane najczęściej z nylonu i innych syntetycznych tkanin, ozdobione młodzieżowymi bądź sportowymi wzorami i naszywkami. Elegancki portfel to zawsze klasyczny model portfela ze skóry naturalnej i tylko taki wypada podarować w prezencie. Dla mężczyzny będzie to prostokątny lub kwadratowy składany portfel w kolorze ciemnobrązowym lub czarnym, zapinany na zatrzask czy zamek lub minimalistyczny – bez zapięcia, zawsze z dużą liczbą przegródek i specjalną komorą na bilon. Zróżnicowane i liczne przegródki stanowią o funkcjonalności portfela – zwracajmy na to uwagę zwłaszcza, gdy użytkownik jest na przykład człowiekiem interesu, noszącym przy sobie dużą ilość rozmaitych wizytówek, kart i dokumentów.
Ponadczasowy klasyczny portfel ze skóry z delikatnym połyskiem i dyskretnym logo producenta w roli jedynej ozdoby będzie pasował do stylu osób, które z reguły ubierają się elegancko. Osoby preferujące bardziej casualowy, miejski styl powinny zainteresować się nieco nowocześniejszą wariacją tego tradycyjnego modelu – na przykład portfelami wykonanymi z matowej skóry o ciekawej strukturze lub z nubuku, utrzymanych w jaśniejszej kolorystyce – najlepiej w palecie beżu czy szarości, wyposażony w ciekawe detale – zamkami czy metalowymi sprzączkami. Jeśli forma takiego portfela będzie prosta i minimalistyczna, a jakość wykonania pierwszorzędna, a nie musimy się obawiać, że taki odważniejszy design zacznie ocierać się o tandetę.
Dla osób, które lubią lub muszą nosić przy sobie drobną gotówkę w bilonie, świetnym uzupełnieniem portfela będzie elegancka bilonówka, czyli mała portmonetka do przechowywania monet. To tradycyjne rozwiązanie znów staje się modne i cenione ze względu na swoją praktyczność: eliminuje ryzyko rozsypania bilonu i pozwala mieć go zawsze pod ręką, rozdzielony od ważnych dokumentów i większych sum znajdujących się w portfelu.

Czytaj również  Jaki łańcuszek dla niskiej kobiety?

Priorytetem jest jakość

Jakość portfela ma znaczenie pierwszorzędne. O klasie tego przedmiotu świadczy wysoki poziom wykonania i oczywiście zastosowany materiał. Wśród najbardziej cenionych surowców znajduje się skóra cielęca: niezwykle miękka, bardzo delikatna w dotyku, a mimo to odporna na uszkodzenia i przetarcia. Dużą wytrzymałością charakteryzuje się też skóra bydlęca, choć jej struktura nie jest aż tak przyjemna w dotyku.
Równe, mocne, nie klejone szwy, precyzyjnie wykonane zapięcia i okucia, pięknie wytłoczone lub równo naszyte logo wytwórcy – to detale, na które warto zwrócić uwagę oceniając jakość portfela. Są dowodem na to, że producent przyłożył się do pracy, co z kolei daje nam pewność, że portfel posłuży nam długie lata w nienaruszonym stanie – bez pęknięć, przetarć, zmiany koloru i innych przykrych niespodzianek.