Jak skomponować trampki z garniturem?

Trampki do garnituru – jeszcze kilka lat temu takie zestawienie byłoby niedopuszczalne. Jednak obecnie można zobaczyć coraz więcej, szczególnie młodych mężczyzn noszących sportowe obuwie do spodni wizytowych oraz do garnituru. Takie zestawienie pozwala na oryginalność oraz na wyróżnienie się w tłumie. Jest to przejaw nonszalanckiej elegancji. Jednak, aby uzyskanie takiego efektu było możliwe należy pamiętać o kilku prostych zasadach, które sprawią, że trampki ubrane do garnituru nie będą kojarzyły się z kiczowatym wyglądem.

Czy trampki pasują do garnituru?

Trampki są butami skrajnie różnymi od butów formalnych. Mają sportowy charakter i z reguły ubierane są raczej do luźnych stylizacji, które wybiera się na co dzień. Czy można więc połączyć te dwa style – skrajnie elegancki i formalny z codziennym sportowym? Okazuje się, że tak, trzeba jednak zrobić to z rozwagą i wybrać zarówno odpowiedni garnitur, jak i stosowne buty.

trampki-big-star
Buty BigStar (źródło: https://bigstar.pl/mezczyzna/dodatki/buty.html)

Jaki garnitur najlepiej pasuje do trampek?

Jeśli decydujemy się na ubranie trampek to warto dobrać do nich dobrze dopasowany do sylwetki garnitur, czyli taki, który nazywany jest często slim fit. Marynarka w takim garniturze może być nieco krótsza. Chcąc ubrać obuwie sportowe do garnituru musimy wystrzegać się zbyt luźnych marynarek, gdyż będą one zaburzały harmonię całej stylizacji.

Czytaj również  Poradnik dżentelmena - jak dobrać poszetkę do garnituru?

Ważny jest też dobór spodni do trampek. Muszą one być nieco krótsze niż normalnie. Najlepiej by odsłaniały kostkę.

Do trampek lepiej wybierać garnitury wykonane z materiału o matowym wykończeniu (dlatego należy unikać garniturów wykonanych z tkaniny z dodatkiem jedwabiu). Jeżeli chcemy wybrać wzorzysty garnitur to warto postawić na delikatną kratkę. Inne wzory nie będą dobrze prezentowały się z butami o sportowym charakterze.

Jeżeli chodzi o kolor garnituru, to czerń warto zostawić do formalnych stylizacji. Do mniej formalnych warto wybrać jaśniejsze kolory, np. brązy, beże, khaki i tym podobne. Ciemne kolory mogą stworzyć zbyt elegancką aurę wokół stylizacji, co będzie sprawiało, że nie będzie ona dobrze się prezentować.

Jakie trampki wybrać do garnituru?

Do garnituru warto wybrać trampki, których cholewka wykonana jest z delikatnej i gładkiej skóry. Istotny jest też kolor obuwia. Najczęściej wybierane do garnituru są trampki w kolorze białym i brązowym. Niekiedy poleca się także buty w kolorze granatowym. Warto pamiętać też o tym, by buty były jak najbardziej proste. Oznacza to, że nie powinny mieć na sobie żadnych dodatkowych elementów dekoracyjnych – ażurowych wzorów czy też metalowych nitów.

Czytaj również  Jaka koszula na studniówkę?

Jak więc widać, trampki można spokojnie zestawić z garniturem, trzeba pamiętać jedynie o tym, by wybierać mniej formalne wzory garniturów, które można użyć do stylizacji codziennych. Jeżeli chodzi o trampki to najlepiej wybierać te o bardziej formalnym i prostym wyglądzie. Takie zestawienie nada naszemu ubiorowi nonszalancji, subtelnej elegancji. Jednocześnie taka stylizacja jest niezwykle wygodna i nie krępuje tak, jak ubranie tradycyjnego garnituru zestawionego z formalnym, skórzanym obuwiem.