Sukienki ciążowe

Jak wybrać sukienki ciążowe na gorące dni?

Letnia ciąża potrafi dać się we znaki. Piękna pogoda kusi, trudno więc odmówić sobie przyjemności spaceru. Nie da się jednak ukryć, że upał potęguje nieprzyjemne dolegliwości typowe dla tego stanu. Jeśli doda się do tego nieodpowiednio dobraną sukienkę, można mieć pewność, że pobyt na świeżym powietrzu nie dostarczy tak dużej satysfakcji, jak można byłoby tego oczekiwać. Jeśli jednak będzie się przestrzegać kilku zasad, natrafienie na idealną sukienkę nie powinno być niczym trudnym.

Postaw na dobry materiał

Gdybyśmy chcieli wskazać na najpoważniejszy błąd popełniany przez przyszłe mamy, z pewnością byłaby nim niewystarczająca troska o odpowiednio wysoką jakość materiału, z którego ma być wykonana sukienka ciążowa. Brak analizy tego, jaka tkanina została użyta, nie wynika przy tym ze złej woli. Panie spodziewające się przyjścia dziecka na świat mają wiele argumentów przemawiających za tym, aby wybierać to, co najtańsze. Najczęściej wymienianym jest świadomość tego, że sukienki ciążowe nie należą do tych, które będą noszone dość długo. Nie bez znaczenia jest też to, że niewiele kobiet czekających na dziecko podoba się sobie w kolejnych kreacjach. Często można więc usłyszeć, że to, co tanie, jest bardziej opłacalne. Niestety, taka strategia lubi się mścić.
Sukienki ciążowe często są nie tylko piękne, ale i wygodne. Muszą być jednak wykonane z materiałów wysokiej jakości, a więc tych, które pozwalają skórze oddychać i uniemożliwiają nadmierne pocenie się. Stawianie na naturalne tkaniny wysokiej klasy ma i ten zysk, że zwykle pięknie się one układają. Oczywiście, nie są tworzone z myślą o tym, aby tuszować wystający coraz bardziej brzuch. Można jednak spodziewać się, że będą podkreślać także inne atuty kobiecego wyglądu.

Czytaj również  Elegancko na wiosnę – jak ubrać się praktycznie?

Dopasuj sukienkę do charakteru ciążowej aktywności

Wybierając sukienki noszone w ciąży, warto zastanowić się nad tym, jakie formy aktywności chce się podejmować w upalne lato w pierwszej kolejności. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych, kobieta oczekująca na poród może przecież cieszyć się piękną pogodą niemal do samego rozwiązania. Oczywiście, inne kryteria są brane pod uwagę, gdy wybiera się sukienki na plaże, a inne wtedy, gdy szuka się letnich kreacji do noszenia w dużym mieście. Warto też pamiętać, że pewien wpływ na konkretny zakup muszą mieć warunki klimatyczne oraz ogólne samopoczucie. Jeśli ciężarna nie czuje się najlepiej eksponując nie tylko coraz większy brzuch, ale i biust, może przecież pozwolić sobie na sukienkę bardziej zabudowaną, ale w jaśniejszym kolorze.

Pomyśl o funkcjonalności

Sukienki nazywane ciążowymi coraz częściej mogą być wykorzystywane także po porodzie. Czołowi producenci przywiązują dużą wagę do kwestii związanych z funkcjonalnością tych rozwiązań, które polecają. Nie powinniśmy więc być zaskoczeni, że coraz więcej modeli jest szytych tak, aby już po porodzie można było łatwo karmić dzieci bez konieczności zdejmowania ich. Dzięki temu oryginalnemu podejściu do odzieży ciążowej staje się ona nie mniej atrakcyjna także w trakcie połogu.

Czytaj również  Śniegowce damskie – czy warto je mieć w szafie?