Jaki naszyjnik do dekoltu?

Biżuteria jest podkreśleniem stylizacji i ma ogromny wpływ na końcowy efekt. Odpowiedź na pytanie, jak dobrać naszyjnik do odpowiedniej stylizacji jest trudna dla wielu kobiet. Jak wybrać naszyjnik do dekoltu w łódkę, szpic, czy do bluzki bez ramion?

Łódka i dekolt okrągły

Naszyjniki na szyję do kreacji w łódkę lub okrągły dekolt powinien być bogate i eleganckie. Dzięki takiemu wyborowi górna część sylwetki staje się pełniejsza. Bardzo dobrze w takich stylizacjach wyglądają dziewczyny o mniejszym biuście.

Długi wisiorek do okrągłego dekoltu lub łódki również jest dobrym wyborem. Stylizacja nabiera elegancji i szyku. Warto jednak w tej stylizacji postawić na delikatniejszy naszyjnik. Wisior również nie może być duży i wyzywający. Delikatniejsze rozwiązanie ma więcej klasy.

Okrągłe dekolty lubią naszyjniki, które są okrągłe. Dekoracyjne, przykuwające uwagę naszyjniki tworzą stylizacje, której są najważniejszym elementem. W tej stylizacji świetnie sprawdzi się również celebrytka. Krótki łańcuszek blisko szyi, na którym są znaczące zawieszki to element stylizacji, który nie tylko wygląda interesująco, ale również niesie ze sobą konkretne przesłanie.

Czytaj również  Maszynki do strzyżenia włosów – polecane modele

Dekolt w szpic

Wybór naszyjnika na szyję, gdy nasza kreacja ma dekolt w szpic nie jest najłatwiejsza. Należy trzymać się zasady, że naszyjnik powtarza kształt dekoltu, czyli jest literą V. Nie może być zbyt długi oraz krótki. Idealnie wygląda naszyjnik lekko krótszy niż dekolt.

Naszyjniki na szyję do dekoltu w szpic nie mogą być duże i wyzywające. Ciekawiej wyglądają niewielkie, minimalistyczne formy, które nie są najważniejszym elementem ubioru, a wyłącznie dodatkiem, który w subtelny sposób podkreślą stylizację.

Bluzki i sukienki z kołnierzykiem

Wybierając naszyjniki na szyję do stroju, który ma kołnierzyk musimy zastanowić się, jak chcemy nosić taką stylizację. Inny naszyjnik wybierzemy do bluzki z kołnierzykiem, która będzie noszona zapięta pod szyję, a zupełnie inny do bluzki, której kilka pierwszych guzików będzie odpiętych.

Do zapiętej bluzki lub sukienki należy wybrać naszyjnik, który włożymy pod kołnierzyk. Będzie on sposobem założenia przypominał krawat. Naszyjnik tak noszony powinien być okrągły, ale strojny i ciekawy. Jego zadaniem jest zwrócenie na siebie uwagi i podkreślenie stylizacji. Takie połączenie wygląda świetnie, gdy bluzka lub sukienka są monochromatyczne.

Odpięte guziki wymagają takich naszyjników na szyję, jakie zakładamy do dekoltów w kształcie litery V.

Czytaj również  Elegancko na wiosnę – jak ubrać się praktycznie?

Bluzki i sukienki bez rękawów

Sukienki oraz bluzki bez rękawów dają dużą swobodę w doborze naszyjników na szyję. Większość naszyjników pasuje do tych strojów.

Bardzo ciekawie wyglądają krótkie naszyjniki na szyje. W takiej stylizacji można pozwolić sobie na większy, bardziej wyrazisty naszyjnik. Można łączyć również kilka naszyjników o różnej długości ułożonych kaskadowo. Taki dekolt wygląda intrygująco i ciekawie.

Inną propozycja jest noszenie długich naszyjników, które wyszczuplają sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *