Poradnik mężczyzny: kiedy, jak i z czym nosić longsleeve?

Longlsleeve to klasyka męskiej mody casualowej. Jest to prosta koszulka wykonana z bawełny, w której są długie rękawy. Swoim krojem przypomina klasyczny t-shirt, jednam mężczyźni nie zawsze chętnie wybierają akurat taki rodzaj koszulki. Jest to dużym błędem, gdyż longsleeve pozwala na stworzenie bazy do wielu ciekawych stylizacji, które sprawdzą się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jak nosić koszulki typu longsleeve, by wyglądać stylowo i elegancko? Oto krótki przewodnik dla każdego mężczyzny.

Kilka słów o koszulce longsleeve

Koszulki typu longsleeve, to nic innego jak klasyczny t-shirt z długim rękawem. Początkowo, jak wiele innych koszul męskich były dostępne jedynie w kolorze białym. Dopiero z biegiem lat pojawiły się koszulki longsleeve w innych kolorach oraz z nadrukami czy różnorodnymi motywami. Najlepsze jakościowo koszulki są wykonywane z bawełny oraz bawełny organicznej. Pierwotnie były traktowane jako część męskiej bielizny – ubierane były pod odzież wierzchnią. Stanowiły połączenie z kalesonami. Takie zestawienie chętnie wybierali szczególnie chętnie amerykańscy drwale i pracownicy budowlani.

Czytaj również  Gdzie kupić galanterię skórzaną w Warszawie?

Z uwagi na swój uniwersalny charakter koszulki z długim rękawem wykorzystywane są w wielu rodzajach stylizacji zarówno codziennych, jak i półformalnych.

Jak nosić koszulki longsleeve w sytuacjach półformalnych?

Koszulki longsleeve w sytuacjach półformalnych mogą zastąpić klasyczną koszulę męską. Można ją ubrać pod marynarkę lub kamizelkę. Dobrze prezentuje się także w zestawieniu z grubym kardiganem. Najlepiej w takich stylizacjach sprawdzają się koszulki w białym kolorze, dobrze dopasowane do ciała. Można pokusić się też o ubranie koszulek w innym kolorze, jednak trzeba pamiętać o tym, by był on stonowany i pasował do innych części stylizacji.

Jak nosić koszulki longsleeve w stylizacjach casualowych?

Longsleeve to klasyka mody codziennej – jest uosobieniem luzu i nonszalancji, szczególnie w zestawieniu z czarną skórzaną kurtką. Przykładem takiej stylizacji może być strój, jaki mieli na sobie np. James Dean czy Marlon Brando w czasie odtwarzania swoich najbardziej znanych ról – młodych buntowników, którzy byli symbolem pokolenia lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Biały longsleeve to także dobra baza do stworzenia klasycznego looku ulicznego z wykorzystaniem flanelowej koszuli w kratę.

Jakie koszulki longsleeve wybierać?

Obowiązkowym must have dla każdego modnego mężczyzny jest posiadanie kilku białych koszulek z długim rękawem. Sprawdzają się one praktycznie w każdej stylizacji. Koszulki w innych kolorach czy z nadrukami warto zachować do stylizacji luźniejszych, niezobowiązujących np. na spotkania ze znajomymi.

Czytaj również  Kupujemy portfel dla eleganckiego mężczyzny