płyta dwupalnikowa

Praktyczna płyta indukcyjna dwupalnikowa – jaką wybrać?

W obecnych czasach na rynku można znaleźć dość zróżnicowane modele dwupalnikowych płyt indukcyjnych. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich wyboru.

Moc i ilość pól indukcyjnych

Podczas wyboru praktycznej płyty indukcyjnej warto zwrócić szczególną uwagę na moc oraz ilość pól indukcyjnych, w które jest wyposażona dana płyta. Optymalnym rozwiązaniem dla wielu osób będzie płyta indukcyjna dwupalnikowa. Taki wybór najlepiej sprawdzi się wśród osób, które mieszkają samodzielnie. Natomiast w przypadku rodzin można zdecydować się na zakup płyty z większą ilością pól, na przykład czterema polami. Duże znaczenie ma także moc pól. Warto celować w wartości około 7400 W.

Wymiary płyty indukcyjnej

Kolejnym istotnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru płyty indukcyjnej, są jej wymiary. Wymiary płyty powinny być przede wszystkim dostosowane do ilości wolnego miejsca na blacie. Standardowa szerokość płyty indukcyjnej to sześćdziesiąt centymetrów. Jednak w sprzedaży można znaleźć także większe płyty, o szerokości dziewięćdziesięciu centymetrów. Do małych kuchni warto wybierać płyty indukcyjne dwupalnikowe, których szerokość wynosi jedynie trzydzieści centymetrów.

Czytaj również  Mleko początkowe 1

Bezpieczeństwo

Bardzo istotnym aspektem podczas wyboru dwupalnikowej płyty indukcyjnej jest bezpieczeństwo jej użytkowania. Brak otwartego płomienia jest bardzo dużą zaletą tego rodzaju płyt. Jednak warto zwrócić uwagę także na obecność dodatkowych funkcjonalności. Wśród nich można wskazać głównie wskaźnik ciepła resztkowego, a także blokadę panelu sterowania, która doskonale sprawdzi się przy dzieciach.

Komfort użytkowania

Podczas wyboru płyty indukcyjnej duże znaczenie ma także komfort jej użytkowania. Dlatego warto zwrócić uwagę na funkcjonalność płyty podczas jej wyboru i zakupu. Bardzo dobrym wyborem w obecnych czasach będzie płyta indukcyjna z dotykowym sterowaniem. Najlepiej, jeśli będzie ono oddzielne dla każdego z pól, co w znaczący sposób usprawni codzienne korzystanie z danej płyty. Oprócz tego warto również sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana dana płyta. Najlepiej sprawdzi się odporne szkło ceramiczne, które jest wyjątkowo trwałe i wytrzymałe.

Funkcje i technologie

Wśród najważniejszych aspektów związanych z wyborem odpowiedniej płyty indukcyjnej można także wskazać jej funkcjonalność oraz wyposażenie w dodatkowe technologie. Wszystkie innowacyjne rozwiązania powinny ułatwiać codzienne korzystanie z płyty indukcyjnej. Wśród najbardziej praktycznych funkcji można wskazać na przykład opcję podtrzymywania ciepła, a także sterowania dotykowego dla każdego z pól osobno.

Czytaj również  Idealne buty na wesele – co wybrać?

Marka i cena

Wybierając płytę indukcyjną powinno się zwrócić także uwagę na stosunek ceny do jakości. Warto wybierać płyty indukcyjne produkowane przez znanych oraz renomowanych producentów, ponieważ będzie to świadczyło o ich wysokich parametrach jakościowych. Nie warto decydować się na wybór najtańszych płyt na rynku, ponieważ ich jakość może nie być zbyt wysoka.