Szampon do włosów

Szampony dostosowane do różnych typów włosów – poradnik, jak znaleźć idealny produkt dla siebie

Szampon do włosów ma niebagatelne znaczenie dla kondycji włosów, a także skóry głowy. Ten produkt nie może być wybierany przypadkowo, dlatego przed zakupem warto zapoznać się ze składem oraz sposobem działania na dany typ włosów. By wybrać odpowiedni produkt należy zastanowić się nad swoim typem włosów i problemami, z którymi się boryka.

Szampon do włosów – jaki produkt wybrać do konkretnego typu włosów?

Na rynku dostępny jest szereg różnorodnych produktów dedykowanych do konkretnego typu włosów. Jednak decydując się na zakup konkretnego należy dopasować go do występujących problemów. Zupełnie inny skład posiada szampon na wypadanie włosów, który przede wszystkim bazuje na składnikach wzmacniający włosy, a także niwelujących ich wypadanie, a zupełnie inną zawartość posiadają produkty dedykowane do włosów przetłuszczających się, bądź farbowanych.

Uniwersalnym rozwiązaniem są szampony do włosów (https://davines.pl/produkty/szampon/) do codziennej pielęgnacji, które są dość łagodne w swoim składzie, dobrze oczyszczają skórę głowy oraz powierzchnię włosów i świetnie odżywiają poszczególne pasma. Bardzo popularne w ostatnim czasie są szampony chelatujące, czyli mocno oczyszczające, które łączą przyjemne z pożytecznym. To produkty pielęgnujące, a jednocześnie bardzo dobrze oczyszczające włosy.

Profesjonalne szampony do włosów – gdzie ich szukać?

Niezależnie od tego czy szampon do włosów będzie stanowił produkt do użytku prywatnego czy będzie używany w salonie fryzjerskim musi być dobrej jakości: o czystym i przejrzystym składzie. Godną polecenia firmą jest marka Davines, która posiada bardzo bogaty asortyment pod tym względem. W jej ofercie można znaleźć produkty wzmacniające, oczyszczające, dedykowane do konkretnego koloru włosów czy tych, które potrzebują rozjaśnienia. Warto wspomnieć o szamponie do włosów odżywczym i wzmacniające Davines Essential Haircare Nounou, który doskonale sprawdza się przy włosach suchych, osłabionych, zniszczonych po zabiegach rozjaśniania bądź trwałego prostowania. Już po pierwszym użyciu widać efekt odżywienia i nawilżenia.

Rekordy popularności bije szampon wygładzający Love Smoothing, który za sprawą specjalnej formuły otacza strukturę włosa odżywczym filtrem chroniącym przed pochłanianiem wilgoci. Dodatkowo ten produkt nadaje miękkość oraz elastyczność i sprężystość włosom. Jest to szampon bogaty w szereg minerałów i mikroelementów a także kwasy omega 3, 6, 9. Jest doskonały do profesjonalnego użytku przez renomowane salony fryzjerskie.

Jednym z uniwersalnych produktów pochodzących od tego producenta jest szampon do włosów niezależnie od rodzaju Ol Szampoo, który jest wolny od siarczanu i parabenów. Doskonale nawilża włosy, nadając im blasku i miękkości.

Na rynku jest bardzo duży wybór różnorodnych szamponów do włosów bazujących na odmiennych składnikach, dzięki temu każdy użytkownik może dostosować produkt do swojego typu włosów niezależnie od problemu, z którymi się zmaga.