Trądzik na twarzy – sprawdzone sposoby na pielęgnacje skóry

Choć trądzik na twarzy najczęściej dotyka osoby młode w wieku dojrzewającym, to jednak tak naprawdę może on dotknąć każdego z nas w dowolnym wieku. A jak wiadomo, nie jest to ani estetyczne schorzenie, ani też wygodne z punktu widzenia zawodowego i towarzyskiego. Nic więc dziwnego, że różnego rodzaju środki i domowe metody na trądzik, zawsze są tak popularne i rozchwytywane. Jak najlepiej poradzić sobie z trądzikiem?

Tradycyjne metody leczenia

Żeby wiedzieć, jak poradzić sobie z trądzikiem, konieczne jest odpowiednie rozpoznanie tego wroga i zdobycie wiedzy na temat tego, jak dochodzi do jego powstania. Źródłem trądziku jest nadmierne wydzielanie łoju, wraz z zablokowanie tym samym gruczołów łojowych, czego efektem jest powstawanie na twarzy stanów zapalnych.
Jakie są tradycyjne metody leczenia trądziku? Stosuje się w tym celu przede wszystkim środki do codziennej pielęgnacji twarzy, takie jak avene cleanance. Pozwalają one na oczyszczenie twarzy z gromadzącego się łoju, a co za tym idzie, na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia trądziku.
Oczywiście w przypadku gdy trądzik atakuje już z pełną siłą, niezbędne będzie zastosowanie znacznie poważniejszych leków, często również tych na receptę, które przepisze dermatolog.

Czytaj również  Jaki prezent wybrać dla swojej dziewczyny?

Domowe sposoby leczenia

Najczęściej jednak tak silne leczenie nie jest konieczne, a tymi metodami, które okazują się w zdecydowanej większości najskuteczniejsze, są po prostu domowe i naturalne metody lecznicze.
Jednym ze skuteczniejszych, a co najważniejsze najłatwiejszych do wykonania środków leczniczych, jest specjalny tonik z ogórka. Wykonuje się go niezwykle szybko i łatwo, wystarczy tylko zetrzeć niewielką część ogórka i wymieszać go z wodą i niewielką ilością miodu. Tak przygotowanym krem należy następnie dwa razy dziennie przemywać twarz. Ogórek posiada ogromne ilości witamin, co bardzo skutecznie odżywia skórę i powoduje jej szybszą regenerację.
Inną ciekawą metodą jest stosowanie olejków eterycznych. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wykazują one bardzo silne właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, nawilżające i odżywcze. Czyli innymi słowy, wszystkie te, które tak bardzo potrzebne są skórze zmagającej się z trądzikiem.
Podczas walki z trądzikiem często niezwykle skuteczne są różnego rodzaju domowe maseczki regenerujące, które wykonać można na wiele różnych sposobów. Szczególnie poleca się te z miodem i sokiem z cytryny lub też z mleka, miodu i płatków owsianych. Takie maseczki powinno się stosować około 3 razy w tygodniu.

A co z dietą?

Być może nie każdy o tym wie, lecz jednym z głównych powodów powstawania trądziku jest nieodpowiednia dieta. Jeśli zatem codzienne żywienie będzie bogate w cukry, tłuszcze i potrawy smażone i pikantne, nawet najlepsze metody walki z trądzikiem mogą okazać się nieskuteczne. Z tego powodu kluczowe w przypadku chęci poradzenia sobie z trądzikiem, jest zmienienie nawyków żywieniowych i zrezygnowanie lub bardzo mocne ograniczenie wszystkich tych czynników, które mogą przyczyniać się do powstawania trądziku.

Czytaj również  Jak przekonać nastolatka do wyjazdu na kolonię?