Trądzik na twarzy – sprawdzone sposoby na pielęgnacje skóry

Choć trądzik na twarzy najczęściej dotyka osoby młode w wieku dojrzewającym, to jednak tak naprawdę może on dotknąć każdego z nas w dowolnym wieku. A jak wiadomo, nie jest to ani estetyczne schorzenie, ani też wygodne z punktu widzenia zawodowego i towarzyskiego. Nic więc dziwnego, że różnego rodzaju środki i domowe metody na trądzik, zawsze są tak popularne i rozchwytywane. Jak najlepiej poradzić sobie z trądzikiem?

Tradycyjne metody leczenia

Żeby wiedzieć, jak poradzić sobie z trądzikiem, konieczne jest odpowiednie rozpoznanie tego wroga i zdobycie wiedzy na temat tego, jak dochodzi do jego powstania. Źródłem trądziku jest nadmierne wydzielanie łoju, wraz z zablokowanie tym samym gruczołów łojowych, czego efektem jest powstawanie na twarzy stanów zapalnych.
Jakie są tradycyjne metody leczenia trądziku? Stosuje się w tym celu przede wszystkim środki do codziennej pielęgnacji twarzy, takie jak avene cleanance. Pozwalają one na oczyszczenie twarzy z gromadzącego się łoju, a co za tym idzie, na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia trądziku.
Oczywiście w przypadku gdy trądzik atakuje już z pełną siłą, niezbędne będzie zastosowanie znacznie poważniejszych leków, często również tych na receptę, które przepisze dermatolog.

Czytaj również  Mleko początkowe 1

Domowe sposoby leczenia

Najczęściej jednak tak silne leczenie nie jest konieczne, a tymi metodami, które okazują się w zdecydowanej większości najskuteczniejsze, są po prostu domowe i naturalne metody lecznicze.
Jednym ze skuteczniejszych, a co najważniejsze najłatwiejszych do wykonania środków leczniczych, jest specjalny tonik z ogórka. Wykonuje się go niezwykle szybko i łatwo, wystarczy tylko zetrzeć niewielką część ogórka i wymieszać go z wodą i niewielką ilością miodu. Tak przygotowanym krem należy następnie dwa razy dziennie przemywać twarz. Ogórek posiada ogromne ilości witamin, co bardzo skutecznie odżywia skórę i powoduje jej szybszą regenerację.
Inną ciekawą metodą jest stosowanie olejków eterycznych. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wykazują one bardzo silne właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, nawilżające i odżywcze. Czyli innymi słowy, wszystkie te, które tak bardzo potrzebne są skórze zmagającej się z trądzikiem.
Podczas walki z trądzikiem często niezwykle skuteczne są różnego rodzaju domowe maseczki regenerujące, które wykonać można na wiele różnych sposobów. Szczególnie poleca się te z miodem i sokiem z cytryny lub też z mleka, miodu i płatków owsianych. Takie maseczki powinno się stosować około 3 razy w tygodniu.

A co z dietą?

Być może nie każdy o tym wie, lecz jednym z głównych powodów powstawania trądziku jest nieodpowiednia dieta. Jeśli zatem codzienne żywienie będzie bogate w cukry, tłuszcze i potrawy smażone i pikantne, nawet najlepsze metody walki z trądzikiem mogą okazać się nieskuteczne. Z tego powodu kluczowe w przypadku chęci poradzenia sobie z trądzikiem, jest zmienienie nawyków żywieniowych i zrezygnowanie lub bardzo mocne ograniczenie wszystkich tych czynników, które mogą przyczyniać się do powstawania trądziku.

Czytaj również  Praktyczna płyta indukcyjna dwupalnikowa – jaką wybrać?