Jak wyczyścić łańcuszek?

Podczas komponowania różnego rodzaju stylizacji istotnym elementem każdego stroju jest także biżuteria, taka jak na przykład łańcuszki. Jest to elegancki i ponadczasowy dodatek, dlatego warto wiedzieć, jak w prawidłowy sposób go pielęgnować, aby zachował na długie lata swoje walory.

 

Jak wyczyścić srebrną biżuterię?

Istnieją różne, domowe sposoby, dzięki którym w bardzo dobry sposób można wyczyścić srebrną biżuterię, taką jak na przykład srebrne łańcuszki. Najbardziej popularną, domową metodą jest czyszczenie biżuterii srebrnej przy pomocy produktu takiego jak soda oczyszczona. Można ją znaleźć w każdym gospodarstwie domowym, jest tania, a także skuteczna. Powoduje ona, że zaśniedziałe srebro odzyskuje swój dawny wygląd. Aby wyczyścić w ten sposób biżuterię należy umieścić ją w miseczce z jedną łyżką sody oczyszczonej, a następnie zalać wszystko wrzątkiem. Powinno się odczekać kilkanaście minut i wyczyścić daną biżuterię miękką szmatką. Srebrną biżuterię, która posiada różnego rodzaju dodatki, takie jak cyrkonie lub bursztyny można także czyścić przy pomocy pasty do zębów i miękkiej szczoteczki. Należy nanieść na przedmiot pastę do zębów i dokładnie wyczyścić ją szczoteczką. Tego rodzaju biżuteria może być czyszczona także przy pomocy takich produktów jak na przykład ocet, coca-cola, sól kuchenna, a nawet przy użyciu alkoholu.

Czytaj również  Jak wybrać sukienki ciążowe na gorące dni?

 

Jak wyczyścić złotą biżuterię?

Złotą biżuterię, taką jak na przykład złote łańcuszki, również można wyczyścić przy pomocy domowych metod. Jednym ze sposobów na wyczyszczenie złotego łańcuszka jest moczenie go w miseczce z wodą gazowaną i płynem do mycia naczyń, które powinno trwać nawet kilkanaście minut. Następnie biżuterię tego rodzaju powinno się wyczyścić przy pomocy miękkiej szczoteczki. Złotą biżuterię można także wyczyścić przy pomocy takich produktów, jak soda, czy też ocet. W tym celu należy przetrzeć ją wacikiem, na którym znajduje się soda oczyszczona, proszek do pieczenia lub ocet. Następnie należy ją wypłukać oraz wysuszyć. Złotą biżuterię można również wyczyścić przy pomocy innych produktów, które bez problemu można znaleźć w domowym gospodarstwie. Wśród nich można wymienić wrzątek, a nawet piwo.

 

Sposoby na czystą biżuterię

Warto w odpowiedni sposób dbać o swoją biżuterię i stosować pewne działania profilaktyczne, które nie dopuszczą do jej zabrudzenia. Przede wszystkim warto zawsze przed pójściem spać odkładać biżuterię na swoje miejsce i nie spać w niej. Nie powinno się także w biżuterii myć rąk, kąpać się, czy też chodzić na basen, ani w niej ćwiczyć. Nie należy smarować biżuterii żadnymi kremami. Jeśli łańcuszek ( https://www.ceneo.pl/Lancuszki ) posiada dodatkowe, ozdobne kamienie powinno się chronić je przed moczeniem, a także przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Stosowanie się do tych wskazówek może w znaczący sposób przedłużyć żywotność posiadanej biżuterii, a także jej świetny wygląd, na którym nam z całą pewnością zależy. Biżuteria to dodatek na wiele lat.

Czytaj również  Śniegowce damskie – czy warto je mieć w szafie?